Har länge känt att jag velat ändra lite här bakom soffan på övervåningen och tänkt på flera olika alternativ. Det har funderats på ommålning av vägg, sätta dit ett skåp, hänga stora tavlor m.m. Men nu, mitt upp i sjukstugan, blev det en snabb lite mindre ändring. Jag tog ner två av tavellisterna och satte dit större ramar. Nu behövs det bara några nya bilder till ramarna, för som ni ser är den ena tom och kartan är faktiskt beställd till vår sjöbod.
Känner mig nöjd med den lilla förändringen och det får nog räcka för ett tag. För nu börjar det ju faktiskt klia i fingrarna över att få börja i trädgården och fixa till där.
För er som undrar över kartan kommer den ifrån Mapiful. Där kan man göra egna kartor över vilken stad eller plats man vill.
ÄLSKAR hyllplan + tavellister och allt du har på dessa. Vart hittar jag liknande/samma hyllplan i trä och konsoller samt tavellist?
Hyllplan och konsoller har vi köpt på XL-bygg. Tavellisterna är från Ikea. Hoppas du hittar!